Kości 9: Samotnik w leżance (24)

(Bones 9: The Recluse in the Recliner)

serial kryminalny USA 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Booth jedzie na spotkanie z anonimowym informatorem. Na miejscu znajduje zwęglone zwłoki mężczyzny. Zbrodnię upozorowano na wypadek. Śledczy ustalają, że zmarły był dziennikarzem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mija kilka miesięcy od przerażających wydarzeń, które stały się udziałem Jacka i Angeli. Niestety od tamtej pory nie udało się jeszcze znaleźć Christophera Pelanta. Wybitnie inteligentny haker a jednocześnie seryjny morderca pozostaje nieuchwytny. Brennan, odrzucona przez Bootha, czuje się zawiedziona. Nie wie, że Pelant trzyma w szachu jej partnera, który zrezygnował z małżeństwa, aby chronić ją i córeczkę. Pracujący w waszyngtońskim Instytucie Jeffersona naukowcy, widzą narastającą frustrację pary kochających się ludzi. Rozumieją, że sytuację ich wszystkich poprawić może jedynie śmierć ich prześladowcy. Tymczasem Pelant utrudnia im działanie popełniając kolejne zbrodnie i wciągając ich w coraz bardziej niebezpieczną grę.

W tym odcinku

Agent Seeley Booth otrzymuje anonimowy telefon. Nieznajomy mężczyzna nalega na spotkanie, chce porozmawiać o powiązaniach rodziny McNamara z FBI. Booth przybywa na miejsce. W spalonej przyczepie znajduje zwęglone zwłoki mężczyzny, prawdopodobnie informatora, z którym miał się spotkać. Badacze z instytutu rozpoczynają dochodzenie. Okazuje się, że przyczyną pożaru był wybuch. Zbrodnię zaaranżowano tak, by wyglądała na nieszczęśliwy wypadek. Komputerowa rekonstrukcja wyglądu twarzy potwierdza, że ofiarą jest właściciel spalonego domu na kółkach - dziennikarz Wesley Foster. Reporter pisał o spisku w najwyższych kręgach władzy i związku potężnego rodu z rządem. W obawie o życie pracowników laboratorium agent utajnia śledztwo i prosi Brennan o potwierdzenie, że dziennikarz zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Niebawem sam pada ofiarą zamachu.

Występują

Twórcy

Ładuję...