Korona królów (88)

telenowela historyczna Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Po powrocie na Wawel Adelajda poznaje Jolentę. Wydaje się nią zauroczona. Zachowanie macochy wzmaga gniew Elżbiety. Na zamku zjawia się czeski szlachcic Arnost. Chce rozmawiać z Kazimierzem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Po powrocie na Wawel Adelajda poznaje Jolentę. Wydaje się nią zauroczona. Zachowanie macochy wzmaga gniew Elżbiety. Poproszony przez Bożenę Tęczyńską o pomoc Ligęza przeprowadza rozmowę z Hińczą. Jest przekonany, że nowo przybyły jest oszustem. Na zamku zjawia się czeski szlachcic Arnost. Mężczyzna chce rozmawiać z Kazimierzem. Gdy spotyka Jolentę, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...