Korona królów (87)

telenowela historyczna Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Na Wawel przybywa Hińcza. Mężczyzna utrzymuje, że jest krewnym Nekandy. Domaga się spadku po nim. Ligęza spotyka na ulicy Bellę, w której zakochał się podczas swojego pobytu w Italii.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Na Wawel przybywa Hińcza. Mężczyzna utrzymuje, że jest krewnym Nekandy i domaga się spadku po nim. Uznana przez króla za wdowę Bożena Tęczyńska jest zdruzgotana tą sytuacją. Ligęza spotyka na ulicy Bellę, piękną Włoszkę, w której był zakochany podczas swojego pobytu w Italii. Wydaje się, że dawne uczucie może pokrzyżować wspólne plany matrymonialne jego i Egle. Księżna świdnicka Agnieszka troskliwie opiekuje się małą Anną, bratanicą Bolka. Matka dziewczynki zmarła kilka lat temu, a ojciec nie interesuje się dzieckiem.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...