Korona królów (85)

telenowela historyczna Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Rok 1342. Kazimierz i Adelajda udają się na spotkanie z Bolkiem II Małym. Na Wawel przybywa Niemierza. Ma złe wieści na temat Krzyżaków. Papież Klemens VI jest nieprzychylnie nastawiony do Polski.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Rok 1342. Kazimierz i jego druga żona Adelajda otrzymują wiadomość o poważnej chorobie króla Węgier, Karola Roberta. Mimo to nie rezygnują oni ze swoich planów i udają się do Świdnicy na spotkanie z Bolkiem II Małym. W tym czasie na Wawel przybywa Niemierza, który przywozi ze sobą złe wieści na temat Krzyżaków. Okazuje się, że nowy papież, Klemens VI, jest nieprzychylnie nastawiony do Polski. Mija kilka lat. Na dworze pojawia się Jolenta, domniemana córka króla i Cudki, wychowywana przez matkę i Niemierzę. Starsza córka Kazimierza, Elżbieta, wydaje się o nią zazdrosna. Zaczyna intrygować.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...