Endeavour: Sprawy młodego Morsa 3: Koda (4-ost.)

(Endeavour 3: Coda)

serial kryminalny Wielka Brytania 2016
zdjęcie

W skrócie

Morse przystępuje do egzaminu na stopień sierżanta. W Oksfordzie dochodzi do burzliwych wydarzeń. Na pogrzebie mafijnego bossa zjawia się gangsterska elita. Niebawem ginie właściciel fabryki odzieży.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Oksford, 1967 rok. Nastroje społeczne zapowiadają zbliżającą się rewolucję obyczajową. Mimo zmian, jakie niesie duch czasu, przestępcy pozostają ci sami. Młody detektyw Endeavour Morse po raz kolejny stawi im czoła. Minęły trzy miesiące, odkąd Morse i inspektor Thursday, rozbili siatkę przestępczą. Młody detektyw w wyniku intrygi trafił do aresztu, a jego przełożony został ranny.

W tym odcinku

Thursday nie kryje zadowolenia na wieść o tym, że Morse dojrzał już do przystąpienia do egzaminu na stopień sierżanta. Podczas gdy młody detektyw wypełnia arkusze egzaminacyjne, w Oksfordzie nie brakuje burzliwych wydarzeń. Na pogrzebie mafijnego bossa, Harry'ego Rose'a, zjawia się cała gangsterska śmietanka miasta. Policjanci zastanawiają się, kto zajmie miejsce zmarłego przestępcy. Tymczasem zostaje zastrzelony właściciel fabryki odzieży, Cedric Clissold. Mężczyznę zabito tuż po tym, jak pobrał z banku pieniądze na pensje dla pracowników. Wkrótce do Morse'a zgłasza się dawny znajomy, Felix Lorimer. Prosi detektywa, by przyjrzał się bliżej pracownikowi loterii bingo, niejakiemu Paulowi Marlockowi. Krąży plotka, że mężczyzna współpracuje z braćmi Matthewsami, gangsterami, którzy chcieliby przejąć schedę po zmarłym Harrym Rosie. Morse po raz kolejny musi połączyć elementy układanki w całość.

Występują

Twórcy

Ładuję...