Endeavour: Sprawy młodego Morsa 3: Ofiara (3)

(Endeavour 3: Prey)

serial kryminalny Wielka Brytania 2016
zdjęcie

W skrócie

Wpływa zgłoszenie o zaginięciu 21-letniej Ingrid. Dziewczyna była zatrudniona przez Hectora Lorenza jako opiekunka do dzieci. Uczęszczała do szkoły wieczorowej, gdzie po raz ostatni ją widziano.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Oksford, 1967 rok. Nastroje społeczne zapowiadają zbliżającą się rewolucję obyczajową. Mimo zmian, jakie niesie duch czasu, przestępcy pozostają ci sami. Młody detektyw Endeavour Morse po raz kolejny stawi im czoła. Minęły trzy miesiące, odkąd Morse i inspektor Thursday, rozbili siatkę przestępczą. Młody detektyw w wyniku intrygi trafił do aresztu, a jego przełożony został ranny.

W tym odcinku

Na policję wpływa zgłoszenie o zaginięciu 21-letniej Ingrid Hjort. Dziewczyna była zatrudniona przez owdowiałego naukowca, Hectora Lorenza, jako opiekunka do dzieci. Uczęszczała do szkoły wieczorowej, gdzie po raz ostatni ją widziano. Policjanci rozpoczynają przesłuchania uczniów i pracowników szkoły. W międzyczasie na komisariat zgłasza się mężczyzna, który podwiózł Ingrid, gdy czekała w deszczu na autobus. Sytuacją szczególnie przejął się Thursday, który przed laty prowadził łudząco podobną sprawę. Wówczas, tego samego dnia zaginęła inna uczennica tej samej szkoły. Dziewczyna została brutalnie napadnięta i zapadła w śpiączkę. Thursdayowi nie udało się jednak znaleźć sprawcy. Wraz z Endeavourem detektyw spróbuje ustalić, co łączy te dwie sprawy.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...