Zakochaj się w Polsce: Niemodlin (81)

magazyn Polska 2018  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Tomasz Bednarek odwiedza Niemodlin, nad którym góruje piękny zamek. Licząca 700 lat książęca twierdza była wielokrotnie burzona i odbudowywana, a mimo to przetrwała w swoim kształcie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Podczas kolejnej swojej podróży Tomasz Bednarek odwiedza Niemodlin, leżące na Opolszczyźnie miasto, nad którym góruje piękny zamek. Licząca sobie 700 lat książęca twierdza była wielokrotnie burzona i odbudowywana, a mimo to przetrwała w swoim renesansowym kształcie. Niemodlin słynie także z jednego z najdłuższych w Polsce rynków, mierzącego niemal 400 metrów. Okolica pełna jest zaś lasów i stawów i uchodzi za stolicę karpia. Dodatkowo miejscowość rozsławia najstarszy park dendrologiczny w kraju. W pobliżu Niemodlina można także znaleźć wiele imponujących pałaców, m.in. będącą obecnie malowniczą ruiną budowlę w Kopicach.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...