Pingwin

dramat obyczajowy Polska 1964  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Opowieść o życiu młodzieży lat 60. Andrzej, nieśmiały student politechniki, jest zakochany w Basi i rywalizuje o jej względy z kolegami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Andrzej (Andrzej Kozak), niepozorny student warszawskiej Politechniki, przez kolegów zwany Pingwinem, jest zakochany w Baśce (Krystyna Konarska), koleżance z roku. Otoczona gronem wielbicieli dziewczyna nie zwraca uwagi ani na Andrzeja, ani na rozpieszczonego i próżnego Adama (Wojciech Duryasz), który również stara się o jej względy. Wściekły Adam telefonuje do swojego kolegi Łukasza (Zbigniew Cybulski), który na jego prośbę odczytuje publicznie fragmenty listów zakochanej w nim Baśki. Pingwin postanawia odzyskać listy i zwrócić je dziewczynie. W tym czasie dowiaduje się, że Adam został porwany. Okrywa, że porwanie zostało przygotowane przez samego Adama i Łukasza w celu wyłudzenia pieniędzy od rodziców. W zamian za dyskrecję Andrzej żąda oddania listów i powrotu Adama do domu.

Ostatni idealista wśród młodzieży lat 60. minionego wieku staje w obronie skrycie kochanej koleżanki. Drobiazg ze Zbigniewem Cybulskim. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...