Teleman

Szkoła (325)

serial paradokumentalny Polska 2016-2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Po przeprowadzce Blanka nawiązuje znajomość z Nikolą. Postanawia pozbyć się Magdy, w której widzi rywalkę. Oskarża ją o kradzież. Damian należy do bractwa rycerskiego. Broni Mai przed jej chłopakiem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Codzienne perypetie współczesnych uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać.

W tym odcinku

Blanka Węglińska straciła najlepszą przyjaciółkę po przeprowadzce do Krakowa. W gimnazjum nawiązuje jednak znajomość z Nikolą. Sądzi, że ich wspólna koleżanka, Magda, stara się je rozdzielić. Blanka postanawia więc pozbyć się rywalki. Oskarża ją o kradzież. Licealista Damian Jarocki należy do bractwa rycerskiego. Kiedy jego kolega atakuje swoją dziewczynę, Maję Włodarską, która podoba się Damianowi, ten staje w jej obronie. Nastolatka kończy związek z Maksem. Zazdrosny uczeń wyzywa rywala na pojedynek.

Występują

Zobacz także

Ładuję...