Columbo | sezon 6 odc. 2

(Columbo: Old Fashioned Murder)

serial kryminalny USA 1976  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Rodzinne muzeum przynosi straty. Edward jest zdania, że należy je sprzedać, ale Ruth wynajmuje złodzieja, aby dokonał w muzeum kradzieży. Potem go zabija. Wkracza por. Columbo...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie porucznika Columbo (Peter Falk), który pracuje w wydziale zabójstw policji w Los Angeles. Zajmuje się głównie morderstwami, które dotyczą osób z wyższych sfer. Znany ze swoich dziwactw śledczy jeździ zdezelowanym samochodem, chodzi w starym prochowcu i pali cygara. Widz już na początku każdego odcinka dowiaduje się, kto jest mordercą, a następnie obserwuje fazy śledztwa prowadzonego przez porucznika.

W tym odcinku

Rodzinne muzeum, które prowadzą Ruth i Edward Lytton, przynosi jedynie straty. Edward jest zdania, że należy sprzedać nierentowny interes. Natomiast Ruth ma inny pomysł na wyjście z tarapatów i wprowadza go w życie. Wynajmuje pewnego mężczyznę, Miltona Shaeffera, aby dokonał kradzieży w muzeum. W ten sposób Ruth zagarnęłaby całą sumę z ubezpieczenia muzeum. Ruth nie poprzestaje na zaplanowaniu kradzieży. Zabija wynajętego złodzieja i kreuje okoliczności w taki sposób, by podejrzenie padło na jego brata - partnera Janie, ukochanej krewnej Ruth. Tymczasem całą sprawą zaczyna się interesować porucznik Columbo.

Nagrody

Złoty Glob - serial dramatyczny, Złoty Glob - aktor telewizyjny w dramacie

Występują

Twórcy

Ładuję...