Sędzia Anna Maria Wesołowska (513)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2009-2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Sebastian Wojnowski odpowiada w sprawie gwałtu na Aleksandrze Matusiak i Julii Budziszewskiej. Twierdzi, że jest niewinny. Jednak w jego domu znaleziono bieliznę Julii, co budzi wątpliwości sądu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja programu rozgrywa się na sali sądowej. Doświadczona sędzia orzeka w skomplikowanych kryminalnych procesach. Zachowuje przy tym wszystkie procedury, jakie stosują krajowe sądy w rzeczywistości. Każda sprawa rozpoczyna się od odczytania aktu oskarżenia. Następnie swoje zeznania składają świadkowie. Po ich przesłuchaniu następują mowy obrońcy i oskarżyciela. Przedstawiane fakty dają widzom możliwość samodzielnego mierzenia się z oceną dowodów i przewidywania, jaki będzie wyrok.

W tym odcinku

Sebastian Wojnowski odpowiada w sprawie gwałtu na Aleksandrze Matusiak i Julii Budziszewskiej. Do zdarzenia doszło w parku, przez który przechodziły obie kobiety w dobowym odstępie czasu. Mężczyzna, mimo początkowego wahania, ostatecznie stwierdza, że jest niewinny. Składa wyjaśnienia - stosunek Aleksandrą odbył się na jej życzenie, zaś z drugim zdarzeniem rzekomo nie ma nic wspólnego. Jak się jednak okazuje, w domu oskarżonego została znaleziona bielizna pokrzywdzonej.

Zobacz także

Ładuję...