Zakochaj się w Polsce: Białystok (72)

magazyn Polska 2018  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Tomasz Bednarek odwiedza Białystok - stolicę Podlasia, w której zachowały się pamiątki po wielokulturowej Rzeczypospolitej. Przez stulecia żyli obok siebie przedstawiciele różnych nacji i religii.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Tomasz Bednarek odwiedza Białystok - stolicę Podlasia, w której zachowało się wiele pamiątek po dawnej wielokulturowej Rzeczypospolitej. Przez stulecia żyli tu obok siebie przedstawiciele różnych nacji i religii, do dziś w mieście zachowały się ślady społeczności żydowskiej oraz tatarskiej. Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od monumentalnej Wielkiej Bramy, przypominającej Łuk Triumfalny, która prowadzi do Pałacu Branickich - nazywanego Wersalem Podlasia. W Białymstoku zachwycają również zabytkowe świątynie oraz architektura współczesna m.in. gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej. Walorem miasta są również dwa rezerwaty, które wraz z parkami, skwerami i lasami tworzą specyficzny mikroklimat.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...