Howards End (4-ost.)

serial obyczajowy Wielka Brytania/​USA 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Helen przez cztery miesiące unika kontaktu z Margaret. Kiedy wraca, wszyscy poznają powód jej wyjazdu. W Howards End dochodzi do konfrontacji między Leonardem, Charlesem a obiema siostrami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Anglia, początek XX wieku. Margaret (Hayley Atwell) i Helen (Philippa Coulthard) Schlegel to dwie inteligentne idealistki. Siostry mieszkają w Londynie ze swoim bratem, hipochondrykiem Tibbym (Alex Lawther). Osierocone przez rodziców próbują teraz wieść niezależne życie. Pewnego dnia Margaret zaprzyjaźnia się z zamożną Ruth Wilcox (Julia Ormond). Po jej nagłej śmierci panna Schlegel zbliża się do Henry'ego (Matthew Macfadyen), męża zmarłej. Z kolei pełna namiętności Helen spotyka na swojej drodze Leonarda Basta (Joseph Quinn), który ledwo wiąże koniec z końcem. Co gorsza, mężczyzna obiecał już ożenić się z Jacky (Rosalind Eleazar), swoją kochanką. Czteroodcinkowa adaptacja klasycznej powieści E.M. Forstera. W głównych rolach oglądać można m.in. nominowaną za serial "Filary Ziemi" do Złotego Globu Hayley Atwell, Philippę Coulthard oraz Matthew MacFadyena, laureata BAFT-y z 2008 roku.

W tym odcinku

Helen wyjeżdża do Niemiec i przez cztery miesiące unika kontaktu z Margaret. Wraca dopiero na wieść o chorobie ciotki. Wówczas wychodzi na jaw powód jej tajemniczego zniknięcia. W Howards End dochodzi do konfrontacji między Leonardem, Charlesem i obiema siostrami. Ma ona tragiczny finał. Margaret udaje się jednak znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji.

Występują

Twórcy

Ładuję...