Detektyw Murdoch: Spuścić psy! (6)

(Murdoch Mysteries: Let Loose the Dogs)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2008  od 12 lat

W skrócie

Detektyw Murdoch prowadzi dochodzenie, w którym oskarżonym jest jego ojciec, Harry. Był agresywnym alkoholikiem. Zamienił życie rodziny w piekło. Teraz grozi mu wyrok śmierci za zabójstwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Epoka wiktoriańska. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji,niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Detektyw Murdoch prowadzi dochodzenie, w którym oskarżonym jest jego własny ojciec, Harry (Stephen McHattie). Mężczyźni nie widzieli się od wielu lat. Harry nie sprawdził się w roli ojca. To agresywny alkoholik. Zamienił życie małego Williama i jego siostry w piekło. Detektyw wini też rodzica za przedwczesną śmierć matki. Tymczasem Harry'emu grozi wyrok śmierci. W pubie po pijanemu awanturował się z Johnem Delaneyem (Michael Rhoades). Wkrótce potem John zostaje znaleziony martwy. Podejrzanym o jego zabicie staje się Harry. Twierdzi jednak, że jest niewinny. W śledztwie nieoczekiwaną pomocą dla detektywa okazuje się upośledzony chłopak Phillip Delany (Dylan Taylor).

Występują

Twórcy

Ładuję...