Detektyw Murdoch: Na deskach (3)

(Murdoch Mysteries: The Knockdown)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2008
zdjęcie

W skrócie

Detektyw Murdoch prowadzi dochodzenie w sprawie ustawianych walk bokserskich. Bokser Amos Robinson pokonał właśnie faworyta Sully'ego Sullivana. Wkrótce potem Amos zostaje zastrzelony.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Epoka wiktoriańska. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji,niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Toronto. Trwają huczne obchody urodzin królowej. Tymczasem detektyw Murdoch (Yannick Bisson) prowadzi dochodzenie w sprawie ustawianych walk bokserskich. Bokser Amos Robinson (Andrew Hinkson) pokonał niedawno faworyta Sully'ego Sullivana. Wkrótce potem Amos zostaje zastrzelony w swoim pokoju hotelowym. Na miejscu zbrodni znaleziono żonę ofiary Fannie (Mariah Inger), która trzymała w ręku broń. Podejrzana nie przyznaje się jednak do winy. Murdoch sądzi, że została ona wrobiona w zabójstwo. Detektyw musi szybko znaleźć prawdziwego sprawcę, zanim Fannie zostanie powieszona za zbrodnię, której nie popełniła.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...