Wielkie konstrukcje III Rzeszy: Linia Zygfryda (2)
(Nazi Megastructures: Hitler's Siegfried Line)
W skrócie
Linia Zygfryda stanowiła długi na 600 km system umocnień ciągnący się wzdłuż granicy Niemiec z Francją i Luksemburgiem. Kampania aliantów, mająca na celu przerwanie wału, trwała sześć miesięcy.
Oglądaj w telewizji
Opis
W dążeniu do osiągnięcia światowej dominacji Niemcy podczas drugiej wojny światowej konstruowali zaawansowany sprzęt wojskowy, tworzyli śmiercionośne technologie i budowali potężne umocnienia obronne. Pracujący dla nazistów inżynierowie projektowali nowoczesną broń, również masowego rażenia. Autorzy programu prezentują najbardziej ambitne projekty militarne. Opowiadają przy tym historię ludzi pracujących nad elementami uzbrojenia i innymi strategicznymi wynalazkami, które miały zapewnić zwycięstwo III Rzeszy. Mimo że naziści ostatecznie przegrali wojnę, technologie militarne stworzone przez ich naukowców okazały się przełomowe.
W tym odcinku
Linia Zygfryda stanowiła długi na 600 km system umocnień ciągnący się wzdłuż granicy Niemiec z Francją i Luksemburgiem. Fortyfikacje zbudowano w latach 1936-1939, a rozwinięto do 1944 r. Kampania aliantów mająca na celu przerwanie wału trwała sześć miesięcy. W walkach zginęło 140 tys. amerykańskich żołnierzy.