Zakochaj się w Polsce: Czersk i Góra Kalwaria (63)

magazyn Polska 2017  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Tomasz Bednarek odwiedza dwie miejscowości na Mazowszu. Czersk to otoczona sadami wieś na wysokiej wiślanej skarpie. Góra Kalwaria leży kilka kilometrów dalej. Prawa miejskie otrzymała w XVII w.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Tym razem Tomasz Bednarek odwiedza dwie miejscowości na Mazowszu. Czersk to urokliwa, otoczona sadami wieś położona na wysokiej wiślanej skarpie. Najwcześniejsza wzmianka o tym miejscu pochodzi z 1142 roku. Obecnie największą atrakcją Czerska są ruiny średniowiecznego zamku książąt mazowieckich z dobrze zachowanymi trzema wieżami, które górują nad okolicą. Góra Kalwaria, druga z miejscowości odwiedzanych przez Tomasza Bednarka, leży dosłownie kilka kilometrów od Czerska, na drodze do Warszawy. Prawa miejskie otrzymała w XVII wieku. Już czterysta lat wcześniej funkcjonowała jako wieś rycerska o nazwie Góra.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...