Poirot: Kradzież obligacji za milion dolarów

(Poirot: The Million Dollar Bond Robbery)

serial kryminalny Wielka Brytania 1991

W skrócie

Londyński bank przewozi statkiem do USA obligacje.. Przesyłkę nadzoruje wicedyrektor banku, któremu towarzyszą Herkules Poirot i Hastings Podczas podróży obligacje zostają skradzione.

Oglądaj w telewizji

Wt 5.03 10:45
Kino TVlogo

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Jeden z londyńskich banków zamierza przetransportować statkiem do USA obligacje warte milion dolarów. Jednak odpowiedzialny za transfer pan Shaw zostaje otruty. Zamiast niego cenną przesyłkę nadzorować ma wicedyrektor banku, któremu towarzyszą Herkules Poirot (David Suchet) i Hastings (Hugh Frazer). Podczas podróży obligacje zostają jednak skradzione. Podejrzenia padają na wicedyrektora, który jest hazardzistą.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...