Endeavour: Sprawy młodego Morsa 2: Nokturn (2)

(Endeavour 2: Nocturne)

serial kryminalny Wielka Brytania 2014

W skrócie

Ceniony genealog Adrian Weiss zostaje zamordowany w muzeum. Mężczyznę ugodzono sztyletem obrzędowym. Okazuje się, że tego dnia były w placówce na wycieczce uczennice z żeńskiej szkoły.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wielka Brytania, lata 60. W kolejnym sezonie początkujący inspektor policji Endeavour Morse wraca do pracy po czterech miesiącach zwolnienia. Mimo tragicznych przeżyć i postrzelenia nie zamierza zmieniać zawodu.

W tym odcinku

Ceniony genealog Adrian Weiss zostaje zamordowany w oksfordzkim muzeum. Mężczyznę ugodzono indyjskim sztyletem obrzędowym. Okazuje się, że tego samego dnia były w placówce na wycieczce uczennice z żeńskiej szkoły Blythe Mount. Morse postanawia porozmawiać z dziewczętami, w nadziei, że być może któraś z nich zauważyła coś podejrzanego. Gdy opuszcza mury szkoły, nie dowiedziawszy się niczego istotnego, znajduje w kieszeni karteczkę z napisem "Uratuj mnie". Śledztwo naprowadza go na popełnione sto lat temu w Blythe Mount morderstwa, których ofiarami byli członkowie rodziny Blaise-Hamilton. W międzyczasie ze szkoły znika jedna z uczennic. Panna Symes, dyrektorka placówki, twierdzi, że szkołę nawiedza duch Charlotte Blaise-Hamilton. Morse dociera do Stephena Fitzowena, autora książki o morderstwach w tajemniczej rodzinie. Wychodzi na jaw, że tuż przed śmiercią Adrian Weiss próbował spotkać się z pisarzem.

Występują

Twórcy

Ładuję...