Endeavour: Sprawy młodego Morsa 2: Jaskinia (1)

(Endeavour 2: Trove)

serial kryminalny Wielka Brytania 2014

W skrócie

Morse bada sprawę dwóch pozornie ze sobą niezwiązanych wydarzeń. Zagorzała feministka Kitty oblewa farbą królową piękności. W międzyczasie pewien mężczyzna skacze z dachu i ginie na miejscu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wielka Brytania, lata 60. W kolejnym sezonie początkujący inspektor policji Endeavour Morse wraca do pracy po czterech miesiącach zwolnienia. Mimo tragicznych przeżyć i postrzelenia nie zamierza zmieniać zawodu.

W tym odcinku

Morse bada sprawę dwóch pozornie ze sobą niezwiązanych wydarzeń. Zagorzała feministka Kitty oblewa czerwoną farbą Dianę Day, popularną królową piękności. Protestuje w ten sposób przeciwko udziałowi miss w obchodach 900. rocznicy podbicia Anglii przez Normanów. W międzyczasie nieznajomy mężczyzna skacze z dachu i ginie na miejscu. Wstępne śledztwo wykazuje, że prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Morse'a jednak nie przekonuje to wyjaśnienie. Inspektor znajduje przy ciele mężczyzny fałszywe dowody osobiste i notatnik, w którym zapisano zaszyfrowaną informację. Bystry detektyw odczytuje część zagadki. Litery układają mu się w nazwisko Diany Day... Teraz Morse musi dowiedzieć się, co łączy te dwie sprawy.

Występują

Twórcy

Ładuję...