Teleman

Zagadki kryminalne panny Fisher 2: Skandaliczna zbrodnia (1)

(Miss Fisher's Murder Mysteries 2: Murder Most Scandalous)

serial kryminalny Australia 2013
zdjęcie

W skrócie

Detektyw Jack Robinson próbuje oczyścić dobre imię swojego byłego teścia, komisarza George'a Sandersona, który został oskarżony o zamordowanie prostytutki. Rozpoczyna śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu toczy się w latach 20. w Melbourne. Jego bohaterką jest wyzwolona i zamożna Phryne Fisher (Essie Davis), która dostaje się w sieć zagadek kryminalnych. Zaradna i pewna siebie młoda kobieta nie spocznie, póki ich nie wyjaśni. Phryne zawsze staje po stronie biednych i słabszych. Jest też obrończynią praw kobiet. Na jej drodze pojawia się przystojny rosyjski tancerz Sasha De Lisse (Kristof Piechocki) oraz detektyw Jack Robinson (Nathan Page). Ważne miejsce w życiu panny Fisher zajmuje także pokojówka Dot (Ashleigh Cummings). Serial powstał w oparciu o cykl powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood.

W tym odcinku

Detektyw Jack Robinson próbuje oczyścić dobre imię swojego byłego teścia, komisarza George'a Sandersona. Mężczyzna został oskarżony o zamordowanie prostytutki. Jack prosi Phyryne, by nie mieszała się do sprawy. Nie chce, by angażowała się w coś, co dotyczy jego dawnego życia i byłej żony. Panna Fisher nie potrafi jednak trzymać się z boku. Postanawia działać pod przykrywką.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...