Teleman

Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w ciemności (12)

(Miss Fisher's Murder Mysteries: Murder in the Dark)

serial kryminalny Australia 2012
zdjęcie

W skrócie

Wszyscy szykują się na bal przebierańców. Tuż przed przyjęciem w fontannie przed domem ciotki Prudence topi się dziewczyna. Podejrzenia padają na domowników, w tym na kuzynki panny Fisher.

Oglądaj w telewizji

Pon 21.06 14:35
Epic Dramalogo
Wt 22.06 13:30
Epic Dramalogo
Śr 23.06 3:00
Epic Dramalogo

Opis

Akcja serialu toczy się w latach 20. w Melbourne. Jego bohaterką jest wyzwolona i zamożna Phryne Fisher (Essie Davis), która dostaje się w sieć zagadek kryminalnych. Zaradna i pewna siebie młoda kobieta nie spocznie, póki ich nie wyjaśni. Phryne zawsze staje po stronie biednych i słabszych. Jest też obrończynią praw kobiet. Na jej drodze pojawia się przystojny rosyjski tancerz Sasha De Lisse (Kristof Piechocki) oraz detektyw Jack Robinson (Nathan Page). Ważne miejsce w życiu panny Fisher zajmuje także pokojówka Dot (Ashleigh Cummings). Serial powstał w oparciu o cykl powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood.

W tym odcinku

Wszyscy szykują się na bal przebierańców. Jednak tuż przed przyjęciem w fontannie przed domem ciotki Prudence topi się dziewczyna. Podejrzenia padają na domowników, w tym na kuzynki panny Fisher. Tymczasem Phryne nadal nękają wspomnienia o zaginięciu Janey. Kobieta zastanawia się, czy oskarżony o porwanie dziewczynki Murdoch Foyle naprawdę był winny.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...