Teleman

Zagadki kryminalne panny Fisher: Królowa kwiatów (9)

(Miss Fisher's Murder Mysteries: Queen of the Flowers)

serial kryminalny Australia 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na przedmieściach Melbourne ma się odbyć Parada Kwiatów. Phryne szykuje do niej grupę dziewcząt. Jedna z nich znika. Jej ciało zostaje znalezione na brzegu morza. Panna Fisher bada sprawę.

Oglądaj w telewizji

Wt 3.08 14:35
Epic Dramalogo
Śr 4.08 13:25
Epic Dramalogo
Czw 5.08 3:35
Epic Dramalogo

Opis

Akcja serialu toczy się w latach 20. w Melbourne. Jego bohaterką jest wyzwolona i zamożna Phryne Fisher (Essie Davis), która dostaje się w sieć zagadek kryminalnych. Zaradna i pewna siebie młoda kobieta nie spocznie, póki ich nie wyjaśni. Phryne zawsze staje po stronie biednych i słabszych. Jest też obrończynią praw kobiet. Na jej drodze pojawia się przystojny rosyjski tancerz Sasha De Lisse (Kristof Piechocki) oraz detektyw Jack Robinson (Nathan Page). Ważne miejsce w życiu panny Fisher zajmuje także pokojówka Dot (Ashleigh Cummings). Serial powstał w oparciu o cykl powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood.

W tym odcinku

W dzielnicy St Kilda na przedmieściach Melbourne ma się odbyć Parada Kwiatów. Imprezie będą towarzyszyć wieczorki taneczne, turniej tanga oraz liczne zabawy i konkursy. Phryne przygotowuje do parady grupę dziewcząt. W wirze lekcji dobrych manier i przymiarek strojów, jedna z nich nagle znika. Wkrótce jej ciało zostaje znalezione na brzegu morza. Panna Fisher próbuje wyjaśnić przyczyny śmierci dziewczyny, zgłębiając tajemnice St Kildy, podupadłej dzielnicy wyższych sfer.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...