Teleman

Zagadki kryminalne panny Fisher: Precz z bajkami! (8)

(Miss Fisher's Murder Mysteries: Away with the Fairies)

serial kryminalny Australia 2012
zdjęcie

W skrócie

Phryne chce rozwikłać zagadkę śmierci autorki bajek dla dzieci. Kobieta pracowała w redakcji magazynu. Aby odnaleźć jej mordercę, panna Fisher postanawia się tam zatrudnić.

Oglądaj w telewizji

Pon 2.08 14:30
Epic Dramalogo
Wt 3.08 13:20
Epic Dramalogo
Śr 4.08 3:30
Epic Dramalogo

Opis

Akcja serialu toczy się w latach 20. w Melbourne. Jego bohaterką jest wyzwolona i zamożna Phryne Fisher (Essie Davis), która dostaje się w sieć zagadek kryminalnych. Zaradna i pewna siebie młoda kobieta nie spocznie, póki ich nie wyjaśni. Phryne zawsze staje po stronie biednych i słabszych. Jest też obrończynią praw kobiet. Na jej drodze pojawia się przystojny rosyjski tancerz Sasha De Lisse (Kristof Piechocki) oraz detektyw Jack Robinson (Nathan Page). Ważne miejsce w życiu panny Fisher zajmuje także pokojówka Dot (Ashleigh Cummings). Serial powstał w oparciu o cykl powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood.

W tym odcinku

Phryne zamierza rozwikłać zagadkę śmierci autorki bajek dla dzieci. Kobieta pracowała w redakcji magazynu. Aby odnaleźć jej mordercę, panna Fisher postanawia zatrudnić się w tym samym miejscu. Uważnie obserwuje byłe współpracownice ofiary i szybko przekonuje się, że panująca w redakcji atmosfera może budzić wiele zastrzeżeń. Phryne próbuje dowiedzieć się, która z kobiet mogła posunąć się do zamordowania utalentowanej koleżanki.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...