Ultraviolet (1)

serial kryminalny Polska 2017  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

30-letnia Ola Serafin po kilku latach małżeństwa odchodzi od męża i wraca z Londynu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy jest przypadkowym świadkiem wypadku, w którym ginie młoda kobieta.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

30-letnia Ola Serafin (Marta Nieradkiewicz) opuszcza Londyn i wraca do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, jadąc samochodem, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Miejscowa policja uznaje ten wypadek za samobójstwo i zamyka śledztwo. Ola postanawia odkryć prawdę na własną rękę. Szuka pomocy w internecie. Wkrótce znajduje grupę detektywów amatorów, którzy rozwiązują sprawy nierozwikłane przez śledczych. Za reżyserię serialu odpowiadają Jan Komasa, twórca nagradzanych filmów "Sala samobójców" i "Miasto 44", oraz Sławomir Fabicki ("Miłość", Zbrodnia 2"). W produkcję zaangażowani są także amerykańscy filmowcy - Wendy West ("Dexter", "Czarna lista") i Barry Josephson ("Kości", "Zaczarowana", "Bardzo Dziki Zachód"). W obsadzie aktorskiej znaleźli się, m.in.: Marta Nieradkiewicz (Ola Serafin), Agata Kulesza (Anna Serafin, matka Oli), Bartłomiej Topa (Waldemar Kraszewski, komendant wojewódzkiej komendy policji w Łodzi) oraz Sebastian Fabijański (Michał Holender, policjant z łódzkiego wydziału zabójstw i terroru kryminalnego).

W tym odcinku

30-letnia Ola Serafin po kilku latach małżeństwa decyduje się odejść od męża. Z Londynu wraca do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy jest przypadkowym świadkiem wypadku, w którym ginie młoda dziewczyna, Monika Bielas. Ola jest przekonana, że śmierć kobiety nie była wynikiem nieszczęśliwego zdarzenia, lecz zaplanowaną zbrodnią. Podczas przesłuchania poznaje Michała Holendra, detektywa z wydziału zabójstw i terroru kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Ola postanawia poznać prawdę. Rozpoczyna prywatne śledztwo. W internecie znajduje członków grupy Ultraviolet. Ci detektywi amatorzy rozwiązują zagadki kryminalne, których nie udało się rozwikłać organom ścigania.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...