Miasto skarbów: Ahaswer (4)

serial kryminalny Polska 2017  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Podczas przesłuchania prokurator proponuje Alicji seks w zamian za zatuszowanie sprawy. Oboje nie wiedzą, że są nagrywani. Ewa dostaje zamówienie z Wiednia na kopię autoportretu Maurycego Gottlieba.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Losy dwóch sióstr: Alicji (Aleksandra Popławska) i Ewy (Magdalena Różczka). Alicja, młoda historyk sztuki, ekspertka w Ministerstwie Kultury w Warszawie, rozpoczyna współpracę z krakowskim wydziałem policji, który ściga przestępców zajmujących się kradzieżą i nielegalną sprzedażą dzieł sztuki. Wkrótce okazuje się, że jej siostra należy do jednej z takich grup i zajmuje się realizowaniem nielegalnych zamówień dla bogatych kolekcjonerów sztuki. Siostry znajdują się po przeciwnych stronach barykady, a ich relacje są skomplikowane, także ze względu na bujną przeszłość. Obie kobiety połączą jednak interesy...

W tym odcinku

Alicję przesłuchuje prokurator Lekki, który okazuje się arogancki i napastliwy. Proponuje Wakar seks w zamian za zatuszowanie sprawy. Obydwoje jednak nie wiedzą, że są nagrywani. Ich rozmowie przysłuchują się Szatner i Harny. Tymczasem Ewa dostaje zamówienie z Wiednia na kopię "Ahaswera", słynnego dziewiętnastowiecznego autoportretu Maurycego Gottlieba, przechowywanego w Sukiennicach. Informację namierza Stefania z zespołu Szatnera. Inspektor jest pewny, że to początek przygotowań do kradzieży obrazu. Ewa zleca Morycowi wykonanie kopii dzieła. Fałszerz musi zdobyć odpowiedniej jakości płótno. W poszukiwaniach pomaga mu Maks, przez którego Moryc poznaje Goryla. Wkrótce nowy znajomy ratuje go z opresji. Ewa pozostawia gotową kopię obrazu w umówionym miejscu. Paczkę odbiera człowiek, który przekazuje ją Milerowi. Szatner ujawnia Alicji plan, w którym Ewa ma doprowadzić policję do wiedeńskiej siatki handlarzy kradzionych dzieł sztuki. Tymczasem Harny włamuje się nocą do domu prokuratora Lekkiego. Gdy prokurator budzi się rano i włącza odtwarzacz CD, słyszy swój głos składający Alicji niemoralną propozycję. Natomiast Miler wysyła swojego człowieka, by podmienił obrazy w Sukiennicach. Jednak dostaje ostrzeżenie od tajemniczego informatora. Obserwuje, jak jego człowiek wpada w zasadzkę i snajperskim strzałem zabija go. Szatner z Alicją oglądają kopię "Ahaswera" i rozmawiają o przecieku. Coraz więcej poszlak wskazuje na to, że Milerowi pomaga ktoś z Ministerstwa. Maks i Goryl walczą w podziemnym kręgu. Ewa i Moryc przyglądają się walce.

Występują

Ładuję...