Zwierzęta nocy

(Nocturnal Animals)

thriller USA 2016  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Susan Morrow, właścicielka galerii sztuki, otrzymuje manuskrypt powieści napisanej przez byłego męża. Pełna przemocy fikcja literacka zmusza kobietę do zmierzenia się z własną mroczną przeszłością.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Susan Morrow (Amy Adams) to właścicielka galerii w Los Angeles, która wiedzie na pozór idealne życie u boku przystojnego Huttona (Armie Hammer). W rzeczywistości kobieta nie czuje się spełniona w pracy, zaś jej małżeństwo rozpada się. Pewnego dnia Susan otrzymuje manuskrypt powieści napisanej przez byłego męża, Edwarda (Jake Gyllenhaal), którego porzuciła dwadzieścia lat wcześniej. Książka zawiera historię Tony'ego Hastingsa (w tej roli również Jake Gyllenhaal), jego żony Laury (Isla Fisher) i córki Indii (Ellie Bamber). Rodzina wyrusza w podróż do Teksasu. Nocą, na pustej drodze zostają napadnięci przez Raya (Aaron Taylor-Johnson). Z czasem okazuje się, że wydarzenia z życia Edwarda zaczynają przeplatać się z tymi przedstawionymi w książce...

Pani dostaje maszynopis powieści byłego męża, który przedstawia własną wersję wydarzeń sprzed lat i tym samym zmusza kobietę do refleksji nad słusznością i konsekwencjami podejmowanych wyborów. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Nagrody

Złoty Glob - aktor drugoplanowy

Występują

Twórcy

Ładuję...