Opłacone krwią

(Bleed for This)

dramat obyczajowy USA 2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Poważna kontuzja rujnuje jego karierę. Jednak awanturniczy mistrz boksu Vinny Pazienza zamierza powrócić na ring pomimo kłód, które los rzuca mu pod nogi.

Oglądaj w telewizji

Nd 2.10 2:25
HBOlogo
Pon 10.10 7:45
HBOlogo

Opis

Vinny Pazienza (Miles Teller) to młody amerykański bokser, który odnosi coraz większe sukcesy. Jego trener Kevin Rooney (Aaron Eckhart) zachęca go do coraz cięższej pracy, co wkrótce przynosi pożądane efekty. Chłopak zdobywa kolejny szczeble kariery. Niestety dochodzi do wypadku samochodowego, w wyniku którego sportowiec doznaje poważnego urazu kręgosłupa i nie może chodzić. Pomimo tragicznej sytuacji Pazienza stara się nie tracić wiary i próbuję za wszelką cenę wrócić na ring. Oparty na faktach, biograficzny dramat, który przybliża widzom sylwetkę słynnego mistrza boksu. W postać zdeterminowanego sportowca wciela się znany z oscarowego filmu Whiplash, Miles Teller. Reżyserem obrazu jest dwukrotnie nominowany do Nagrody Independent Spirit Ben Younger (Serce nie sługa, Ryzyko).

Oparte na faktach: amerykański bokser Vinny Pazlenza w wyniku wypadku drogowego ulega groźnemu urazowi kręgosłupa, grozi mu kalectwo i życie na wózku inwalidzkim. A mimo to po 13 miesiącach wraca na ring. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...