Wataha (3/6)

serial sensacyjny Polska 2014  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Na szlaku, którym wędrują zwykle przemytnicy ludzi, pojawia się nowa grupa. Przestępcy prowadzą ofiary. Podczas pościgu Rebrow zauważa tajemniczy przedmiot na polanie. Postanawia się mu przyjrzeć.

Oglądaj w telewizji

Wt 10.10 21:35
Metro TVlogo

Opis

Bieszczady - miejsce pełne magii, ale i niebezpieczne. Wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki i broń. Podczas zamachu bombowego giną oficerowie jednostki straży granicznej. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną kobietę - Ewę. Zagubiony i zdesperowany mężczyzna robi wszystko, by poznać sprawcę zamachu. Jego przełożeni również dążą do poznania prawdy. Oficjalnym śledztwem zajmuje się prokuratura.

W tym odcinku

Kapitan Wiktor Rebrow przenosi się do opuszczonej leśniczówki, by uporać się z traumą po zamachu bombowym, w którym stracił wielu przyjaciół. Jest pewien, że wśród zabitych jest także jego dziewczyna Ewa. Obawia się tego, ponieważ na miejscu eksplozji znalazł kolczyk, należący do kobiety. Bliscy obawiają się, że Wiktor nie poradzi sobie ze śmiercią ukochanej i pogrąży w szaleństwie. Mężczyznę odwiedza nawet ojciec, pop, z którym Wiktor jest od lat skłócony. Tymczasem prokurator Iga Dobosz, która wciąż wierzy, że to Wiktor stoi za zamachem, dociera do znajomego stróża prawa z przeszłości, kapitana Adama "Grzywy" Grzywaczewskiego. Mężczyzna okłamał śledczych, co rzuca nowe światło na sprawę zamachu. Śledztwo prowadzi do Kality - gangstera, który kiedyś groził Wiktorowi śmiercią. Natalia Tatarkiewicz i Aga Małek - dwie nowe pracownice Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych, spotykają grupę kłusowników. Piotr Wójcik, pseudonim "Rambo", oraz jego koledzy z jednostki ruszają za nimi w pościg. W lesie spotykają tajemniczego starca. To miejscowy Szeptun (Marian Dziędziel). Następnie wyruszają w góry, gdzie przemytnicy porzucili zwłoki kilku nielegalnych imigrantów.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...