Poirot: Przygoda kucharki z Clapham

(Poirot: The Adventure of the Clapham Cook)

serial kryminalny Wielka Brytania 1989
zdjęcie

W skrócie

Pani Todd prosi detektywa Herkulesa Poirot, aby odnalazł jej kucharkę, która zaginęła bez śladu. Pokazuje mu zawartość kufra zaginionej, co przekonuje Poirota do podjęcia się tej sprawy.

Oglądaj w telewizji

Pon 18.07 19:55
Kino TVlogo

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Pani Ernestine Todd (Brigit Forsyth) prosi detektywa Herkulesa Poirot (David Suchet), aby odnalazł jej kucharkę Elizę (Freda Dowie), która zaginęła bez śladu. Poirot bez przekonania przyjmuje zaproszenie do domu pani Todd. Tam gospodyni pokazuje mu zawartość kufra zaginionej służącej. To, co tam znajduje, przekonuje go do podjęcia się tej z pozoru błahej sprawy. Pierwszy odcinek słynnego serialu na podstawie prozy Agathy Christie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...