Rewir (13)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Policjanci przyjmują zgłoszenie o kradzieży damskiej torebki. Złodziej uciekł na motorze. Wkrótce zostaje okradziona kolejna kobieta. Załoga nr 2 interweniuje w sprawie awantury domowej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy stróżów prawa z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej we Wrocławiu. Kamera towarzyszy dwóm policyjnym patrolom w czasie ich codziennych interwencji. To oni jako pierwsi docierają na miejsce zbrodni, włamań, wypadków czy rodzinnych awantur. Wszystkie historie oparte są na prawdziwych wydarzeniach, odnotowanych w kronikach policyjnych Wrocławia. Serial należy do tzw. paradokumentów, które są najchętniej oglądanymi formatami telewizyjnymi w Polsce. W produkcji występują m.in. Kacper Krupski, aktor kojarzony z serialami "Barwy szczęścia" i "Malanowski & Partnerzy" oraz Grzegorz Ciągardlak, którego można oglądać w serialu "Ucho prezesa".

W tym odcinku

Policjanci przyjmują zgłoszenie od młodej pary o kradzieży torebki. Narzeczony ofiary nie zdołał dogonić sprawcy, który uciekł na motorze. Niebawem na komisariat trafia kolejna poszkodowana kobieta, której ktoś ukradł z torebki portfel i telefon. Obie sprawy są ze sobą powiązane. Wychodzi na jaw, że kobiety padły ofiarą pozbawionego skrupułów oszusta. Załoga nr 2 interweniuje w sprawie awantury domowej. Mąż młodej kobiety nęka ją i dziecko swoimi wizytami. Sprawa ma jednak drugie dno, bo poszkodowana wcale nie jest bez winy.

Występują

Ładuję...