Rewir (4)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ze stacji benzynowej skradziono paliwo. Do przestępstwa wykorzystano samochód z przerobionym bakiem. Właściciel auta obawia się, że to on może zostać posądzony o ten przestępczy proceder.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy stróżów prawa z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej we Wrocławiu. Kamera towarzyszy dwóm policyjnym patrolom w czasie ich codziennych interwencji. To oni jako pierwsi docierają na miejsce zbrodni, włamań, wypadków czy rodzinnych awantur. Wszystkie historie oparte są na prawdziwych wydarzeniach, odnotowanych w kronikach policyjnych Wrocławia. Serial należy do tzw. paradokumentów, które są najchętniej oglądanymi formatami telewizyjnymi w Polsce. W produkcji występują m.in. Kacper Krupski, aktor kojarzony z serialami "Barwy szczęścia" i "Malanowski & Partnerzy" oraz Grzegorz Ciągardlak, którego można oglądać w serialu "Ucho prezesa".

W tym odcinku

Ze stacji benzynowej skradziono paliwo. Do przestępstwa wykorzystano samochód z przerobionym bakiem. Właściciel auta obawia się, że to on może zostać posądzony o ten przestępczy proceder. Trop wiedzie śledczych do warsztatu samochodowego, w którym niczego nieświadomy kierowca serwisował swój pojazd. Druga załoga otrzymuje wezwanie dotyczące napadu rabunkowego w lombardzie. Rzekomy sprawca sterroryzował właściciela komisu i jego wspólnika oraz ukradł pieniądze i wyeksponowany towar. Okazuje się, że hospitalizowany mężczyzna ma ranę ciętą zadaną nożem, którą obaj wspólnicy chcieli ukryć przed funkcjonariuszami. To rzuca nowe światło na przebieg wydarzenia.

Występują

Ładuję...