Komisarz Rex 5: Sisi (68)

(Kommissar Rex: Sisi)

serial kryminalny Niemcy/​Austria 1999  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kierowca zostaje zamordowany nocą. Na miejscu Rex znajduje element biżuterii. Brandtner i jego ekipa ustalają, że znaleziony przedmiot należy do Marion Gruber. Podejrzewają ją o napaść.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Funkcjonariusz wiedeńskiej policji Alexander Brandtner (Gedeon Burkhard) rozwiązuje różne zagadki kryminalne. W poszukiwaniach przestępców pomagają mu współpracownicy wśród których są doktor Graf (Gerhard Zemann), Böck (Heinz Weixelbraun) i Höllerer (Wolf Bachofner). W każdym ze śledztw uczestniczy ponadto owczarek Rex. Mądry i odważny czworonóg dzięki czujnemu węchowi i sprytowi trafia na trop nawet najbardziej nieuchwytnych złoczyńców. Jego pomoc okazuje się niezbędna, kiedy zawodzą tradycyjne metody śledcze.

W tym odcinku

W porze nocnej kierowca Franz zostaje zamordowany. Na miejscu zbrodni Rex znajduje element cennej biżuterii. Brandtner i jego współpracownicy ustalają, że znaleziony przedmiot należy do Marion Gruber, która jest zafascynowana postacią cesarzowej Sissi. Wieczorami kobieta przebiera się w stroje w stylu słynnej władczyni, a następnie wyrusza na nocną przejażdżkę ulicami Wiednia. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kobieta zaatakowała Franza, który feralnej nocy pracował jako jej szofer.

Występują

Twórcy

Ładuję...