Kości 9: Gwóźdź do trumny (22)

(Bones 9: The Nail in the Coffin)

serial kryminalny USA 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W lesie znaleziono ludzkie szczątki. Saroyan podejrzewa, że to ofiara Zabójcy Widma. Bones mimo odsunięcia od śledztwa angażuje się w sprawę. Wraz z Boothem odwiedza rodzinę zmarłej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mija kilka miesięcy od przerażających wydarzeń, które stały się udziałem Jacka i Angeli. Niestety od tamtej pory nie udało się jeszcze znaleźć Christophera Pelanta. Wybitnie inteligentny haker a jednocześnie seryjny morderca pozostaje nieuchwytny. Brennan, odrzucona przez Bootha, czuje się zawiedziona. Nie wie, że Pelant trzyma w szachu jej partnera, który zrezygnował z małżeństwa, aby chronić ją i córeczkę. Pracujący w waszyngtońskim Instytucie Jeffersona naukowcy, widzą narastającą frustrację pary kochających się ludzi. Rozumieją, że sytuację ich wszystkich poprawić może jedynie śmierć ich prześladowcy. Tymczasem Pelant utrudnia im działanie popełniając kolejne zbrodnie i wciągając ich w coraz bardziej niebezpieczną grę.

W tym odcinku

Pewna rodzina wyjeżdża na kemping. W lesie znajduje ludzkie szczątki. Szefowa Instytutu Jeffersona dr Camille Saroyan podejrzewa, że może to być ostatnia ofiara Zabójcy Widma. Dlatego też wyklucza z śledztwa dr Brennan, która już kiedyś prowadziła dochodzenie dotyczące seryjnego zabójcy i tym razem mogłaby nie zachować obiektywizmu w sprawie. Bones wbrew zakazom Cam zjawia się na miejscu zbrodni i szybko zauważa charakterystyczny makabryczny szczegół, który potwierdza przypuszczenia o sprawcy. Badania porównawcze DNA przynoszą szokujące odkrycie - zamordowana to Stephanie McNamara, siostra ostatniej ofiary psychopatycznego mordercy. Denatka to członkini jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych rodów w USA. Brennan i Booth odwiedzają rodzinną posiadłość zmarłej. Odkrywają, że senior rodu, rekin finansjery, stosował przemoc psychiczną wobec swojej córki. Brennan podejrzewa, że złe stosunki rodzinne mogły zmienić ją w potwora. Od początku uważała, że Zabójcą Widmem jest kobieta. Dowody prowadzą do ogrodniczki - kobiety, która wychowała się w posiadłości i od lat tutaj pracuje. Bones odkrywa, że ona i Stephanie były przyrodnimi siostrami. Ona staje się główną podejrzaną w sprawie.

Występują

Twórcy

Ładuję...