Komisarz Rex 5: Zemsta Rexa (61)

(Kommissar Rex: Rex rächt sich)

serial kryminalny Niemcy/​Austria 1999  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W parku miejskim nastolatek zostaje zagryziony przez wilka. Doktor Graf stwierdza, że zwierzę należy do gatunku wymarłego przed dwustu laty. Brandtner z Reksem prowadzą trudne śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Funkcjonariusz wiedeńskiej policji Alexander Brandtner (Gedeon Burkhard) rozwiązuje różne zagadki kryminalne. W poszukiwaniach przestępców pomagają mu współpracownicy wśród których są doktor Graf (Gerhard Zemann), Böck (Heinz Weixelbraun) i Höllerer (Wolf Bachofner). W każdym ze śledztw uczestniczy ponadto owczarek Rex. Mądry i odważny czworonóg dzięki czujnemu węchowi i sprytowi trafia na trop nawet najbardziej nieuchwytnych złoczyńców. Jego pomoc okazuje się niezbędna, kiedy zawodzą tradycyjne metody śledcze.

W tym odcinku

W miejskim parku nastolatek zostaje zagryziony przez wilka. Wyniki autopsji zwłok okazują się zaskakujące. Doktor Graf stwierdza, że zwierzę, które zaatakowało chłopaka, należy do gatunku wymarłego przed dwustu laty. Prowadząc dochodzenie, Brandtner wraz z Reksem trafiają do budynku zwanego wieżą głupców. Mieści się w nim muzeum nietypowych lub patologicznie ukształtowanych okazów zwierząt. Po pewnym czasie tajemniczy wilk atakuje kolejną ofiarę. Tymczasem Höllerer postanawia zrezygnować z pracy w zespole Brandtnera. Zamierza poprowadzić restaurację swoich rodziców.

Występują

Twórcy

Ładuję...