Kości 9: Wysokie loty w dołku (20)

(Bones 9: The High in the Low)

serial kryminalny USA 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W pniu starego drzewa znaleziono zwłoki. Angela ustala tożsamość denatki. Okazuje się, że ofiara cierpiała na nieuleczalną chorobę i pracowała w aptece oferującą legalną marihuanę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mija kilka miesięcy od przerażających wydarzeń, które stały się udziałem Jacka i Angeli. Niestety od tamtej pory nie udało się jeszcze znaleźć Christophera Pelanta. Wybitnie inteligentny haker a jednocześnie seryjny morderca pozostaje nieuchwytny. Brennan, odrzucona przez Bootha, czuje się zawiedziona. Nie wie, że Pelant trzyma w szachu jej partnera, który zrezygnował z małżeństwa, aby chronić ją i córeczkę. Pracujący w waszyngtońskim Instytucie Jeffersona naukowcy, widzą narastającą frustrację pary kochających się ludzi. Rozumieją, że sytuację ich wszystkich poprawić może jedynie śmierć ich prześladowcy. Tymczasem Pelant utrudnia im działanie popełniając kolejne zbrodnie i wciągając ich w coraz bardziej niebezpieczną grę.

W tym odcinku

Podczas nocnego pościgu w parku Great Falls za zbiegłym więźniem funkcjonariusze natrafiają na zwłoki ukryte wewnątrz pnia starego drzewa. Angela z pomocą najnowocześniejszego sprzętu rekonstruuje wygląd twarzy ofiary i ustala tożsamość denatki. Zmarła to Abby Briggs, której siostra zgłosiła zaginięcie przed czterema miesiącami. Jack Hodgins ustala z kolei prawdziwe miejsce zbrodni. Camille Saroyan bada znalezione szczątki i ustala, że kobieta cierpiała na nieuleczalną chorobę, wywołującą ogromny ból. Jej przypuszczenia potwierdza krewna ofiary. Abby była utalentowaną artystką, lecz z powodu choroby musiała zrezygnować z rysowania. Podjęła pracę w aptece oferującą legalną marihuanę. W kręgu podejrzanych są: student, który próbował wyłudzić narkotyki, ochroniarz apteki, którego kobieta bardzo się bała, oraz przełożony ofiary, który również miał motyw. Badacze próbują również ustalić, w jakich okolicznościach zginęła Abby. Tymczasem do pracy w laboratorium wraca stażysta Wendell Bray. Mężczyzna pojawia się po raz pierwszy, odkąd rozpoczął walkę z nowotworem. Przyznaje się do popalania legalnej trawki, która łagodzi skutki chemioterapii. W związku ze swoją szczerością traci pracę, ponieważ laboratorium jest instytucją federalną. Brennan i jej mąż postanawiają mu pomóc. W międzyczasie agent specjalny Seeley Booth przygotowuje się do testu kompetencyjnego w FBI. Temperance bardzo go w tym wspiera.

Występują

Twórcy

Ładuję...