Kości 9: Źródło w błocie (16)

(Bones 9: The Source in the Sludge)

serial kryminalny USA 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dwóch rybaków znajduje nad jeziorem rozkładające się ciało. Pracownicy Instytutu Jeffersona ustalają, że jest to Sari Nazeri, imigrantka z Afganistanu. Okazuje się, że była informatorką CIA.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mija kilka miesięcy od przerażających wydarzeń, które stały się udziałem Jacka i Angeli. Niestety od tamtej pory nie udało się jeszcze znaleźć Christophera Pelanta. Wybitnie inteligentny haker a jednocześnie seryjny morderca pozostaje nieuchwytny. Brennan, odrzucona przez Bootha, czuje się zawiedziona. Nie wie, że Pelant trzyma w szachu jej partnera, który zrezygnował z małżeństwa, aby chronić ją i córeczkę. Pracujący w waszyngtońskim Instytucie Jeffersona naukowcy, widzą narastającą frustrację pary kochających się ludzi. Rozumieją, że sytuację ich wszystkich poprawić może jedynie śmierć ich prześladowcy. Tymczasem Pelant utrudnia im działanie popełniając kolejne zbrodnie i wciągając ich w coraz bardziej niebezpieczną grę.

W tym odcinku

Dwóch rybaków znajduje w plastikowej torbie nad jeziorem rozkładające się ciało. Pracownicy Instytutu Jeffersona ustalają tożsamość ofiary - to 28-letnia Sari Nazeri, imigrantka z Afganistanu, która zaginęła przed czterema dniami. Jej i jej bratu przyznano azyl w USA w podziękowaniu za pomoc w walce z afgańskimi terrorystami. Aziz, brat zmarłej, źle czuje się w obcym kraju i nie akceptował zmiany w zachowaniu siostry, jej emancypacji. Śledczy zastanawiają się, czy mógł zabić krewną. Okazuje się, że Sari była informatorką CIA, dlatego w śledztwo włącza się agent Danny Beck (Freddie Prinze Jr.), który ją zwerbował. Booth podejrzewa, że mężczyzna coś ukrywa. Z kolei inny trop prowadzi do Al-Kaidy. Ibrahim, terrorysta, którego Sari pomogła namierzyć, uciekł z więzienia. Angela sprawdza, czy przestępca mógł przedostać się do USA i zabić dziewczynę. Tymczasem analiza urazów kości ofiary pozwala ustalić nie tylko, jak zginęła Sari, lecz także kto ją zamordował.

Występują

Twórcy

Ładuję...