Kości 9: Mistrz w pomyjach (14)

(Bones 9: The Master in the Slop)

serial kryminalny USA 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Wirginii w świńskim korycie znaleziono zwłoki mężczyzny. Hodgins oddziela ludzkie szczątki od innych materiałów organicznych. Trop prowadzi do gangstera z Jamajki, Jarricka Henry'ego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mija kilka miesięcy od przerażających wydarzeń, które stały się udziałem Jacka i Angeli. Niestety od tamtej pory nie udało się jeszcze znaleźć Christophera Pelanta. Wybitnie inteligentny haker a jednocześnie seryjny morderca pozostaje nieuchwytny. Brennan, odrzucona przez Bootha, czuje się zawiedziona. Nie wie, że Pelant trzyma w szachu jej partnera, który zrezygnował z małżeństwa, aby chronić ją i córeczkę. Pracujący w waszyngtońskim Instytucie Jeffersona naukowcy, widzą narastającą frustrację pary kochających się ludzi. Rozumieją, że sytuację ich wszystkich poprawić może jedynie śmierć ich prześladowcy. Tymczasem Pelant utrudnia im działanie popełniając kolejne zbrodnie i wciągając ich w coraz bardziej niebezpieczną grę.

W tym odcinku

Doktor Douglas Filmore (Scott Lowell), kanadyjski ekspert w dziedzinie antropologii sądowej, przyjeżdża do waszyngtońskiego Instytutu Jeffersona, by przygotować raport na temat międzynarodowej współpracy. Nieoczekiwanie zostaje stażystą dr Temperance "Bones" Brennan przy kolejnej sprawie. W Wirginii w świńskim korycie znaleziono zwłoki mężczyzny. Hodginsowi udaje się oddzielić ludzkie szczątki od innych materiałów organicznych. Śledczym ustalają na podstawie badań porównawczych DNA, że ostatnią osobą, która miała kontakt ze zmarłym, był przestępca Jarrick Henry (Dayo Okeniyi). Gangster z Jamajki potwierdza, że podrzucił ciało na farmę, ale nie zabił tego człowieka. Angela dokonuje komputerowej rekonstrukcji wyglądu twarzy denata. Ofiarą okazuje się mistrz gry w szachy Albert Magnuson. Wśród podejrzanych znajduje się była żona zawodnika, która niedawno podpaliła apartament zmarłego, a teraz znikła, oraz narzeczona Magnusona, która była również jego partnerką w interesach. Wkrótce okazuje się, że zmarły miał znacznie więcej wrogów ze względu na swój wybuchowy charakter. Lance Sweets, który w przeszłości doskonale grał w szachy, odwiedza klub, w którym grywał Magnuson. Na miejscu poznaje ucznia mistrza. Tymczasem Camille "Cam" Saroyan czuje się niezręcznie wobec Angeli, ponieważ prestiżowe wydawnictwo naukowe przyznało jej w tym roku tytuł Wybitnej Kobiety Nauki.

Występują

Twórcy

Ładuję...