Kości 9: Duch w zabójcy (12)

(Bones 9: The Ghost in the Killer)

serial kryminalny USA 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Brennan prześladują koszmary, których bohaterem jest Pelant. Psychopata przekonuje ją, że pozwalając go zabić, zaprzepaściła szanse na odnalezienie kogoś groźniejszego niż on.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mija kilka miesięcy od przerażających wydarzeń, które stały się udziałem Jacka i Angeli. Niestety od tamtej pory nie udało się jeszcze znaleźć Christophera Pelanta. Wybitnie inteligentny haker a jednocześnie seryjny morderca pozostaje nieuchwytny. Brennan, odrzucona przez Bootha, czuje się zawiedziona. Nie wie, że Pelant trzyma w szachu jej partnera, który zrezygnował z małżeństwa, aby chronić ją i córeczkę. Pracujący w waszyngtońskim Instytucie Jeffersona naukowcy, widzą narastającą frustrację pary kochających się ludzi. Rozumieją, że sytuację ich wszystkich poprawić może jedynie śmierć ich prześladowcy. Tymczasem Pelant utrudnia im działanie popełniając kolejne zbrodnie i wciągając ich w coraz bardziej niebezpieczną grę.

W tym odcinku

Brennan prześladują koszmary, których bohaterem jest Pelant. Psychopata przekonuje ją, że pozwalając go zabić, zaprzepaściła szanse na odnalezienie kogoś groźniejszego niż on. Tego samego ranka przed domem Seeley znajduje przesyłkę z ludzkimi szczątkami i list do Temperance. Autor tekstu zachęca antropolog, by spróbowała dociec, co przytrafiło się ofierze. Brennan, nie mogąc pogodzić się z myślą, że na wolności przebywa jeszcze jeden zabójca, rzuca się w wir pracy. Pomaga jej zespół laborantów. Wspólnie ustalają, że denatka to zmarła 18 lat wcześniej Lana Brewster. Dziewczyna była utytułowaną żeglarką, która samotnie, przy bardzo złej pogodzie, opłynęła kulę ziemską. Zginęła w słoneczny dzień, niedaleko brzegu, w niewielkiej łodzi. Dr Saroyan jako pierwsza zauważa paradoks sytuacji. FBI szuka sprawcy. Brat Leny mówi, że nie lubił siostry, zazdrościł jej popularności, ale jej nie zabił. Twierdzi, że przed śmiercią dziewczyna spotykała się z Trentem McNamarą. Ten potwierdza, że był jej chłopakiem, zapłacił za zatuszowanie faktu, że ją zamordowano, ale nie przyznaje się do popełnienia zbrodni. Dr Hodgins jedzie do willi McNamary, swojego przyjaciela sprzed lat, aby zebrać dowody. Po pewnym czasie musi tam wrócić. Wszystko wskazuje na to, że Trent odebrał sobie życie. Badając kości, dr Brennan ustala jednak, że nie mógł on popełnić samobójstwa.

Występują

Twórcy

Ładuję...