Kości 9: Tajemnica w mięsie (10)

(Bones 9: The Mystery in the Meat)

serial kryminalny USA 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W puszkowanej żywności, z której przyrządzano dania na szkolnej stołówce, znalezione zostają ludzkie szczątki. Temperance i Seeley rozpoczynają śledztwo od wizyty w wytwórni konserw.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mija kilka miesięcy od przerażających wydarzeń, które stały się udziałem Jacka i Angeli. Niestety od tamtej pory nie udało się jeszcze znaleźć Christophera Pelanta. Wybitnie inteligentny haker a jednocześnie seryjny morderca pozostaje nieuchwytny. Brennan, odrzucona przez Bootha, czuje się zawiedziona. Nie wie, że Pelant trzyma w szachu jej partnera, który zrezygnował z małżeństwa, aby chronić ją i córeczkę. Pracujący w waszyngtońskim Instytucie Jeffersona naukowcy, widzą narastającą frustrację pary kochających się ludzi. Rozumieją, że sytuację ich wszystkich poprawić może jedynie śmierć ich prześladowcy. Tymczasem Pelant utrudnia im działanie popełniając kolejne zbrodnie i wciągając ich w coraz bardziej niebezpieczną grę.

W tym odcinku

W jednym z dań serwowanych w szkolnej stołówce znalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Zespół Instytutu Jeffersona stwierdza, że szczątki były w puszkowanej żywności, którą wykorzystano do przygotowania lunchu dla uczniów. Temperance i Seeley rozpoczynają śledztwo od wizyty w wytwórni konserw. Rekwirują serię puszek i zabierają je do laboratorium. Na miejscu Daisy i Oliver starają się skompletować szkielet denata. W końcu ustalają, że zamordowaną i omal nie zjedzoną osobą, jest Howard Compton. Mężczyzna, ekspert w dziedzinie żywienia, na krótko przed śmiercią opracował recepturę gulaszu, w którym go znaleziono. Okazuje się, że pięć dni wcześniej jego zaginięcie zgłosiła współpracowniczka Agatha Blume. Śledztwo wykazuje, że naukowiec był przez kogoś śledzony. Dwa tygodnie przed śmiercią zgłosił to na policji. Tymczasem Angela chce urządzić Temperance panieński wieczór poślubny. Antropolog zgodzi się na udział w imprezie, jeśli jej projekt zaakceptuje Seeley. W grę wchodzą alkohol, flirt i taniec z obcym mężczyzną w barze dla motocyklistów.

Występują

Twórcy

Ładuję...