Kości 9: Furia w ławie przysięgłych (9)

(Bones 9: The Fury in the Jury)

serial kryminalny USA 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Specjaliści starają się zidentyfikować topielca. W tym czasie Brennan, jako członkini ławy przysięgłych, uczestniczy w procesie Petera Kidmana, oskarżonego o zabicie żony.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mija kilka miesięcy od przerażających wydarzeń, które stały się udziałem Jacka i Angeli. Niestety od tamtej pory nie udało się jeszcze znaleźć Christophera Pelanta. Wybitnie inteligentny haker a jednocześnie seryjny morderca pozostaje nieuchwytny. Brennan, odrzucona przez Bootha, czuje się zawiedziona. Nie wie, że Pelant trzyma w szachu jej partnera, który zrezygnował z małżeństwa, aby chronić ją i córeczkę. Pracujący w waszyngtońskim Instytucie Jeffersona naukowcy, widzą narastającą frustrację pary kochających się ludzi. Rozumieją, że sytuację ich wszystkich poprawić może jedynie śmierć ich prześladowcy. Tymczasem Pelant utrudnia im działanie popełniając kolejne zbrodnie i wciągając ich w coraz bardziej niebezpieczną grę.

W tym odcinku

Naukowcy z Instytutu Jeffersona starają się zidentyfikować topielca dostarczonego do laboratorium. W tym czasie Brennan jako członkini ławy przysięgłych uczestniczy, w rozpoczynającym się procesie Petera Kidmana. Mężczyznę, znanego piłkarza, oskarżono o zabicie żony. Jego obrońca stara się przekonać zebranych, co do niewinności klienta. Twierdzi, że pani Kidman zginęła z ręki intruza, który nocą zakradł się do ich domu. Tę wersję zdarzeń potwierdza siostra oskarżonego. Prokurator nie wierzy świadkom. Wie, że wcześniej Peter groził ofierze w miejscu publicznym. Niestety w sali rozpraw brakuje świadka oskarżenia, Christophera Barnesa. Mężczyzna, prywatnie przyjaciel Petera, mieszkał w domku gościnnym na terenie jego rezydencji, ale od pewnego czasu nie był widziany. Temperance jest przekonana, że piłkarz jest mordercą. Niestety brak niepodważalnych dowodów winy, przemawia na jego korzyść. Werdyktem sądu Kidman zostaje uznany za niewinnego i wypuszczony na wolność. Niemal w tej samej chwili Booth informuje żonę, że osobą, której szczątki wyłowiono z morza, jest zaginiony Barnes. Brennan wpada w furię. Tymczasem Cam jest na skraju załamania. Doktor, której nieznany sprawca ukradł tożsamość jest traktowana jak przestępczyni.

Występują

Twórcy

Ładuję...