Kości 9: Facet w tamie (8)

(Bones 9: The Dude in the Dam)

serial kryminalny USA 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Podczas spaceru po lesie para odkrywa ludzkie szczątki, które utknęły w tamie zbudowanej przez bobry. Zwłoki trafiają do Instytutu Jeffersona. Okazuje się, że ofiara to model Sean Nolan.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mija kilka miesięcy od przerażających wydarzeń, które stały się udziałem Jacka i Angeli. Niestety od tamtej pory nie udało się jeszcze znaleźć Christophera Pelanta. Wybitnie inteligentny haker a jednocześnie seryjny morderca pozostaje nieuchwytny. Brennan, odrzucona przez Bootha, czuje się zawiedziona. Nie wie, że Pelant trzyma w szachu jej partnera, który zrezygnował z małżeństwa, aby chronić ją i córeczkę. Pracujący w waszyngtońskim Instytucie Jeffersona naukowcy, widzą narastającą frustrację pary kochających się ludzi. Rozumieją, że sytuację ich wszystkich poprawić może jedynie śmierć ich prześladowcy. Tymczasem Pelant utrudnia im działanie popełniając kolejne zbrodnie i wciągając ich w coraz bardziej niebezpieczną grę.

W tym odcinku

Podczas romantycznego spaceru po lesie pewna para odkrywa ludzkie szczątki, które utknęły w tamie, zbudowanej przez bobry. Zwłoki trafiają do Instytutu Jeffersona. Tu dr Brennan na pierwszy rzut oka stwierdza, że zmarły to biały, 30-letni mężczyzna. Dokładniejsze badania pozwalają zidentyfikować jego tożsamość. Okazuje się, że to model Sean Nolan. Lance Sweets przesłuchuje narzeczoną mężczyzny. Jej zeznania, potwierdzone przez innych, każą podejrzewać śledczym, że modelowi daleko było do świętości. Seeley i Temperance na podstawie jednego z dowodów dochodzą do wniosku, że za życia Sean był dawcą nasienia. W banku deklarował, że jest przystojnym absolwentem prestiżowej uczelni. Naprawdę edukację zakończył na szkole podstawowej. Asystent Temperance Wendell odkrywa, że modela najprawdopodobniej zamordowały dwie osoby. Udaje mu się również ustalić przyczynę śmierci. Tymczasem pewna siebie antropolog nie może pogodzić się z faktem, że jej książki zostały skrytykowane przez inną autorkę kryminałów. Postanawia spotkać się z nią w telewizji i załagodzić spór. Niestety, szczerość Kości doprowadza jedynie do zaostrzenia sytuacji.

Występują

Twórcy

Ładuję...