Kości 9: Sekrety w ofercie (1)

(Bones 9: The Secrets in the Proposal)

serial kryminalny USA 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pelant nadal pozostaje nieuchwytny. Wciąga przyjaciół Brennan w swoją okrutną grę. Sfrustrowany Booth chce dopaść psychopatę. Trudno mu zachować w tajemnicy umowę, jaką z nim zawarł.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mija kilka miesięcy od przerażających wydarzeń, które stały się udziałem Jacka i Angeli. Niestety od tamtej pory nie udało się jeszcze znaleźć Christophera Pelanta. Wybitnie inteligentny haker a jednocześnie seryjny morderca pozostaje nieuchwytny. Brennan, odrzucona przez Bootha, czuje się zawiedziona. Nie wie, że Pelant trzyma w szachu jej partnera, który zrezygnował z małżeństwa, aby chronić ją i córeczkę. Pracujący w waszyngtońskim Instytucie Jeffersona naukowcy, widzą narastającą frustrację pary kochających się ludzi. Rozumieją, że sytuację ich wszystkich poprawić może jedynie śmierć ich prześladowcy. Tymczasem Pelant utrudnia im działanie popełniając kolejne zbrodnie i wciągając ich w coraz bardziej niebezpieczną grę.

W tym odcinku

Kilka miesięcy temu Booth po rozmowie telefonicznej z Christopherem Pelantem, odrzucił oświadczyny Brenan. Nieco później Jack i Angela znaleźli ludzkie zwłoki w swojej sypialni. Mimo starań naukowców i wytrwałej pracy agentów FBI genialny haker, a jednocześnie śmiertelnie niebezpieczny seryjny morderca, zdaje się nieuchwytny. Wciąga przyjaciół światowej sławy doktor antropologii sądowej, zatrudnionej w waszyngtońskim Instytucie Jeffersona, w swoją okrutną grę. Sfrustrowany Seeley marzy wyłącznie o tym, by dopaść i zabić psychopatę. W dodatku ciężko mu zachować w tajemnicy umowę, jaką z nim zawarł. W końcu agent odwiedza byłego kapelana i starego przyjaciela Aldo Clemensa (Mather Zickel). Postanawia wyznać mu, dlaczego okłamał ukochaną kobietę. Tymczasem pracownicy laboratorium oraz Federalnego Biura Śledczego starają się określić tożsamość człowieka, którego szczątki znaleziono w klimatyzatorze hotelowym. Wszystko wskazuje na to, że ofiarę wyrzucono z okna sąsiedniego budynku. Wstępne badania przeprowadzone przez Temperance potwierdzają tę hipotezę. Po szeregu badań okazuje się, że zmarły to Jason Siedel, pracownik Departamentu Stanu. Booth i Sweets odwiedzają biuro i dom denata. Mieszkanie ofiary wygląda na starannie wyczyszczone, jednak przebywa w nim intruz, który na widok niespodziewanych gości rzuca się do ucieczki. Seeley rusza za nim w pościg. Gdy go zatrzymuje, stwierdza, że to jego dawny kumpel z armii, obecnie pracownik CIA, Danny Beck (Freddie Prinze, Jr.). Należy sądzić, że Siedel nie był osobą, za którą się podawał.

Występują

Twórcy

Ładuję...