Na sygnale: Pszczoła a ustawa o ratownictwie medycznym (28)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2014  od 12 lat

W skrócie

W Leśnej Górze planowane są zwolnienia. Wiktor z Julią Rudą odbierają wezwanie do dziewczyny, która doznała wstrząsu anafilaktycznego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Druga seria o kulisach pracy ratowników medycznych. W każdym odcinku lekarze i sanitariusze interweniują w nagłych przypadkach - udzielają pomocy ciężko chorej osobie lub ofiarom wypadku. Muszą działać pod presją czasu i podejmować decyzje, od których często zależy ludzkie życie. Widzowie są świadkami najbardziej typowych sytuacji, z jakimi spotykają się ratownicy.

W tym odcinku

Doktor Artur Góra zaprowadza w Leśnej Górze nowe porządki. Zapowiada ratownikom, że planowane są zwolnienia. Wiktor pracuje w stacji z Julią Rudą, ulubioną dyspozytorką Piotra. Będąc razem na dyżurze odbierają wezwanie do dziewczyny, która po użądleniu przez pszczołę doznała wstrząsu anafilaktycznego. Doktor Banach wysyła na miejsce kolegów z karetki numer 23. Niestety, stan chorej gwałtownie się pogarsza. Piotr musi podjąć dramatyczną decyzję: czy przeprowadzić zabieg, który może wykonać tylko lekarz czy pozwolić pacjentce umrzeć...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...