Świat według Kiepskich | odc. 195: Cegła Gutenberga

serial komediowy Polska 2000  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ferdek traci pamięć. Halina i Mariolka próbują go odmienić. Chcą odtworzyć mu pamięć w taki sposób, by bardziej odpowiadał ich oczekiwaniom.

Oglądaj w telewizji

Nd 10.07 3:00
Polsatlogo

Opis

Perypetie mieszkańców pewnej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów.

W tym odcinku

Na skutek fatalnego wypadku Ferdynand traci pamięć. Halina i Mariolka próbują wykorzystać nadarzającą się okazję i nieobecność Waldka, by odmienić nieznośnego męża i ojca. Postanawiają więc odtworzyć mu pamięć z małymi korektami, tak, by Kiepski bardziej odpowiadał ich oczekiwaniom. W efekcie tych podstępnych zabiegów, niczego nie podejrzewający Ferdek staje się zaprzysięgłym abstynentem i domowym pracusiem.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...