Rinke za kratami (16)

serial dokumentalny Polska 2016  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Wychowawca Mirosław Zin koordynuje program współpracy z Muzeum Walki i Męczeństwa. Wyjazd do Treblinki ma szczególny wymiar dla Alayeda Feisala. Stanowi dla niego lekcję tolerancji i historii.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rinke Rooyens wyrusza z kamerami do zakładu karnego o zaostrzonym rygorze w Siedlcach, by opowiedzieć o ludziach skazanych za najcięższe przestępstwa. Wielu z nich za kratami przeszło metamorfozę i naprawdę myśli o zmianie swego życia. Przez cztery tygodnie Rinke śledzi pracę dyrektora, wychowawców, ochrony i oddziałowych, a także towarzyszy recydywistom przygotowującym się do wyjścia na wolność. Pyta więźniów szczególnie o duchowość, resocjalizację, pracę, edukację i hobby.

W tym odcinku

W zakładzie karnym realizowane są projekty resocjalizacyjne m.in. przez edukację historyczną, w ramach której osadzeni przygotowują mural upamiętniający Powstanie Warszawskie. Rafał Z., jego autor, to utalentowany plastycznie osadzony, który tworzy również zabawki z papieru dla kilkuletniej córki, której nie widział od 4 lat. Ma nadzieję na spotkanie z dzieckiem. Wychowawca Mirosław Zin, już od kliku lat koordynuje program współpracy z Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, gdzie osadzeni wykonują prace na rzecz muzeum. Wyjazd do Treblinki ma szczególny wymiar dla skazanego za zabójstwo Palestyńczyka, Alayeda Feisala. Dla osadzonego to wielka lekcja tolerancji oraz historii.

Twórcy

Ładuję...