Poirot: ABC morderstwa

(Poirot: Hercule Poirot: The ABC Murders)

serial kryminalny Wielka Brytania 1992

W skrócie

Herkules Poirot wraca do Anglii po długiej nieobecności. Krajem wstrząsa seria tajemniczych zabójstw dokonywanych według alfabetu. Morderca popełnia błąd rzucając wyzwanie detektywowi...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pochodzący z Belgii, nieco ekscentryczny Hercules Poirot jest doskonałym detektywem. Niezależnie od miejsca i czasu zawsze dzielnie tropi przebiegłych przestępców.

W tym odcinku

Herkules Poirot (David Suchet) wraca do Anglii po długiej nieobecności. Jest znudzony przerwą w wykrywaniu morderców. Ma nadzieję na rozwiązanie fascynującej zagadki kryminalnej. Szybko nadarza się ku temu okazja. Krajem wstrząsa seria tajemniczych zabójstw dokonywanych według alfabetu. Morderca pozostawia na miejscu zbrodni rozkład jazdy pociągów, zwany ze względu na alfabetyczne ułożenie stacji "ABC". Policja nie ma żadnych tropów i stwierdza, że zabójca jest psychopatą. Morderca popełnia błąd i rzuca wyzwanie detektywowi. Przed dokonaniem kolejnej zbrodni, wysyła do Poirota list ze wskazówkami i podpowiedziami na temat ofiary. Jednak detektyw podejrzewa, że sprawcą jest rasowy seryjny zabójca z bardzo czytelnym motywem. Reżyserem części jest Walijczyk Andrew Grieve, współtwórca popularnej w Anglii serii "Hornblower" o komandorze Horatio Hornblowerze, którego gra Ioan Gruffudd. O "A.B.C." David Suchet mówił, że jest to jego najlepsze filmowe doświadczenie na planie serialu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...