Artyści (5)

serial obyczajowy Polska 2016  od 16 lat

W skrócie

Trwa premiera 'Snu nocy letniej'. Nagle oburzeni widzowie przerywają przedstawienie. Aktorzy schodzą ze sceny. Na dodatek w prasie pojawia się miażdżąca recenzja. Zespół wątpi w kompetencje dyrektora.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o losach zespołu aktorskiego fikcyjnego, publicznego Teatru Popularnego w Warszawie. Akcja serialu rozpoczyna się w dniu, w którym zasłużony dyrektor placówki zostaje znaleziony martwy na scenie, po tym jak popełnił samobójstwo. Jego następcą zostaje młody reżyser z prowincji (Marcin Czarnik). Nowy dyrektor przystępuje do pracy z głową pełną ambitnych planów repertuarowych. Brutalne realia szybko sprowadzają go na ziemię.

W tym odcinku

Trwa premiera "Snu nocy letniej". W pewnym momencie oburzeni widzowie przerywają przedstawienie. Pojawiają się głosy, że widowisko nie powinno być realizowane z pieniędzy podatników. Załamani aktorzy schodzą ze sceny. Gdy dodatkowo w prasie pojawia się miażdżąca recenzja, zespół zaczyna mieć wątpliwości co do kompetencji nowego dyrektora. Na domiar złego zastrzeżenia zgłaszają również prowadzący audyt teatru kontrolerzy. Grożą Koniecznemu zarzutami prokuratorskimi za niewłaściwe zarządzanie finansami placówki. Zdesperowany Marcin informuje zespół o możliwości zamknięcia teatru, później idzie do baru Nasira. Po suto zakrapianym wieczorze zostaje zatrzymany przez policję. Wkrótce jednak pojawia się nadzieja na odmianę losu. Reżyserka, która była na premierze kontrowersyjnego spektaklu, zaczyna próby w Teatrze Popularnym. Każdy z artystów ma nadzieję na angaż do jej sztuki. W tym czasie dyrektor dostaje wezwanie do prokuratury.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...