Poirot: Podwójny trop

(Poirot: The Double Clue)

serial kryminalny Wielka Brytania 1991

W skrócie

Inspektor Japp szuka złodziei klejnotów i prosi o pomoc Herkulesa Poirot Sprawa okazuje się dla Poirota bardzo ważna z powodu jednej z podejrzanych, hrabiny Very, w której się zakochuje.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Inspektor Japp (Philip Jackson) ma trudności z prowadzeniem śledztwa w sprawie nieuchwytnych złodziei klejnotów. Obawia się że jeżeli nie powiedzie mu się rozwiązanie tej sprawy, utraci swoje stanowisko w Scotland Yardzie. O pomoc prosi więc Herkulesa Poirot (David Suchet). Sprawa ta okazuje się dla detektywa jedną z najważniejszych w jego całej karierze. Przede wszystkim z powodu pięknej, inteligentnej i tajemniczej hrabiny Very Rossakoff (Kika Markham), w której detektyw naprawdę się zakochuje. Drugi powód to przeciwnik, który okazuje się dla Poirota trudnym orzechem do zgryzienia. Niestety, detektyw uważa hrabinę za jedną z podejrzanych, dlatego spędza z nią bardzo wiele czasu. Dlatego gromadzeniem poszlak i dowodów zajmują się w jego imieniu Hastings (Hugh Fraser) i sekretarka Herkulesa, panna Lemon (Pauline Moran). W serialu zagrała Kika Markham znana z filmu "Wonderland" Michaela Winterbottoma.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...