Świat według Kiepskich | odc. 110: Zrób sobie babkę

serial komediowy Polska 2000  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Jedynym źródłem dochodów Ferdka i Waldka jest renta Babki, ale wyjechała ona do rodziny. Postanawiają skonstruować sztuczną Babkę...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie mieszkańców pewnej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów.

W tym odcinku

Ferdek i Waldek uświadamiają sobie, że jedynym źródłem ich dochodów jest renta Babki. Ponieważ przebywa ona od kilku tygodni u swojej dalekiej rodziny, nie ma kto odebrać pieniędzy od Listonosza. Tymczasem Ferdkowi i Waldkowi zaczyna brakować pieniędzy na piwo. Postanawiają więc skonstruować sztuczną Babkę, która obierze pieniądze, kiedy listonosz przyniesie rentę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...